Logo Powiatu Trzebnickiego

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Trzebnicy

Historia, tradycja i magia muzyki w sercu Dolnego Śląska

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Trzebnicy to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie. Od 1994 roku gromadzi artystów z całego świata i przyciąga publiczność, która pragnie spotkać się z pięknem muzyki na żywo.

Na przestrzeni lat na scenie festiwalu wystąpiło ponad 425 artystów – soliści, śpiewacy, orkiestry i chóry z Polski i zagranicy. Publiczność mogła podziwiać występy takich mistrzów, jak Teresa Żylis-Gara, Krzysztof Penderecki, Małgorzata Walewska, Wiesław Ochman, Konstanty Andrzej Kulka, Krzesimir Dębski czy Zbigniew Zamachowski.

Festiwal udowadnia, że muzyka organowa i kameralna może być bliska każdemu – niezależnie od wieku czy doświadczenia. To okazja, aby przeżyć coś więcej niż koncert: spotkanie z artystami, wspólne emocje i niezapomniane chwile.

Zapraszamy do udziału w koncercie inauguracyjnym XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Trzebnicy.

Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżywania muzyki w niezwykłej przestrzeni, która od lat stanowi serce tego wydarzenia.

Plakat_MFMOIK_II_A-pdf_(1)    

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności