Wtorek, 23 lipca 2024
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
pochmurno

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich na działalność statutową w 2024

Do 30 września 2024 r. koła gospodyń wiejskich, które są zarejestrowane w ARiMR, mogą ubiegać się o otrzymanie wsparcia finansowego z budżetu państwa. Dotychczas wpłynęło blisko 6,9 tys. wniosków.

Według danych statystycznych, w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych jest 14,37 tys. takich organizacji. Spośród nich, blisko 6,9 tys. złożyło wnioski o wsparcie na prowadzenie działalności statutowej w 2024 roku. Biura powiatowe przyjmują wnioski od 25 marca do 30 września 2024 r. Ponieważ środki mogą zostać wyczerpane wcześniej, zaleca się niezwłoczne złożenie dokumentów.

Całkowita pulę środków przeznaczonych do rozdysponowania wynosi 120 mln zł. Wysokość wsparcia zależy od liczby członków koła. Koła liczące nie więcej niż 30 osób mogą otrzymać do 8 tys. zł, dla tych składających się z 31-75 członków stawka wynosi 9 tys. zł, natomiast dla jeszcze liczniejszych KGW dofinansowanie wynosi 10 tys. zł.

Otrzymane fundusze mogą być wykorzystane na różne cele, takie jak aktywności społeczno-wychowawcze i oświatowo-kulturalne w środowiskach wiejskich, działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, wsparcie przedsiębiorczości kobiet, poprawa warunków życia i pracy kobiet na wsi, promowanie współpracy oraz racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, reprezentowanie interesów kobiet wiejskich wobec administracji publicznej oraz rozwój kultury ludowej, w tym lokalnej i regionalnej.

Więcej informacji  oraz wnioski do pobrania

Pozostałe

Ustawienia

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.